Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Prasówka ze stycznia 2024. Sprawdź, co działo się w Cieszynie. Czy jesteś na bieżąco?

Redakcja Naszemiasto.pl
Redakcja Naszemiasto.pl
Wideo
od 16 lat
Przygotowaliśmy dla Ciebie podsumowanie minionego miesiąca. Zobacz artykuły, które w styczniu czytaliśmy najchętniej. Które informacje przykuwały uwagę mieszkanek i mieszkańców Cieszyna najbardziej? Czy czytałeś artykuł: „Będą nawet 9 godzin bez prądu! W Śląskiem planowane są wyłączenia. Oto LISTA miejscowości i dokładne terminy”?

Przegląd stycznia 2024 w Cieszynie: top 3 artykuły z miesiąca

Oto lista najpopularniejszych wiadomości ze stycznia 2024 roku. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Będą nawet 9 godzin bez prądu! W Śląskiem planowane są wyłączenia. Oto LISTA miejscowości i dokładne terminy

KOMUNIKAT. W dniach od 29 stycznia - 2 lutego 2024 r. będą planowane przerwy w dostawie prądu w woj. śląskim! Nawet do 9. godzin! Tyle wyniesie maksymalna przerwa w dostawie energii w jednej z miejscowości w regionie, w wielu będzie ona wynosić 5-8 godzin. Gdzie dokładnie i kiedy? Publikujemy w galerii szczegółowy wykaz Tauronu dotyczący wyłączeń - miasto, ulica i termin!

📢 Alert w aptekach - dotyczy wycofanych leków! Na liście m.in. lekarstwo na katar, gardło czy gorączkę. One są groźne, mogą ci zaszkodzić

Alert w aptekach. We wtorek 30 stycznia Główny Inspektorat Farmaceutyczny wystosował nowy komunikat ws. wstrzymanego w obrocie leku. Tym razem jest to lekarstwo na katar, wcześniej m.in. lek na gorączkę dla dzieci czy na ból gardła. To już kolejny komunikat opublikowany w przeciągu ostatnich kilku tygodni przez GIF! Które dokładnie leki zostały jeszcze wycofane lub wstrzymane w obrocie? Zobacz LISTĘ STYCZEŃ 2024.

📢 Pożar drewnianego domu w Jaworzynce. Ogień strawił budynek - zobacz ZDJĘCIA

W nocy w przysiółku Zapasieki w Jaworzynce doszło do pożaru domu. Akcję gaśniczą na miejscu prowadziło kilkanaście zastępów straży pożarnej.

Zrób sobie prezent

Materiały promocyjne partnera

Prasówka luty Cieszyn: pozostałe wydarzenia z poprzedniego miesiąca

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w styczniu uwagę czytelniczek i czytelników z Cieszyna. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Pamięci poległych obrońców Śląska Cieszyńskiego. Kwiaty pod pomnikiem w Kończycach Małych. Warta honorowa straży granicznej ZDJĘCIA

25 stycznia funkcjonariusze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej im. nadkom. Józefa Bocheńskiego uczcili pamięć poległych obrońców Śląska Cieszyńskiego, którzy w 1919 roku walczyli o kształtowanie granic Rzeczypospolitej Polskiej. Obchody rozpoczęły się w Kończycach Małych w miejscu, w którym poległ dowódca pododdziału z 12. Wadowickiego Pułku Piechoty - major Wojska Polskiego Cezary Haller. Tam przybyłe delegacje złożyły wiązanki kwiatów i zapaliły znicze. Wartę honorową pod pomnikiem pełnili funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Bielsku – Białej im. 3. Pułku Strzelców Podhalańskich.

📢 W Goleszowie oficjalnie otwarty został nowy posterunek policji. Służy w nim 10 policjantów, w tym dwóch dzielnicowych

We wtorek 23 stycznia w Goleszowie odbyło się uroczyste otwarcie posterunku policji. Symboliczny klucz do budynku kierownikowi posterunku przekazał pełniący obowiązki komendanta wojewódzkiego policji w Katowicach inspektor Mariusz Krzystyniak. Pierwszy wicewojewoda śląski Rafał Adamczyk pogratulował lokalnej społeczności nowej siedziby odtworzonego posterunku. W wydarzeniu wzięli udział parlamentarzyści, władze samorządowe, a także przedstawiciele służb mundurowych oraz mieszkańcy.

📢 Fantastyczna studniówka I Liceum Ogólnokształcącego im. Antoniego Osuchowskiego w Cieszynie. Zobacz zdjęcia z zabawy w hotelu Gołębiewski

Sezon na studniówki w pełni. Przedmaturalny bal I Liceum Ogólnokształcącego im. Antoniego Osuchowskiego w Cieszynie, który rozpoczął się w sobotę 20 stycznia i trwał do białego rana, można określić trzema słowami: szyk, klasa i elegancja. W luksusowym hotelu Gołębiewski w Wiśle bawiło się sześć klas, z lekka licząc ponad 200 osób. Na parkiecie można było wypatrzyć m.in. młodego rajdowca Kacpra Sztukę. Zobaczcie ZDJĘCIA ze studniówki popularnego „Osucha".

📢 Nowa luterańska biskup ze Śląska Cieszyńskiego - Paulina Hławiczka-Trotman

W Wielkiej Brytanii odbyła się ważna uroczystość dla tamtejszych luteran. Bikupi Luterańskiego Kościoła w Wielkiej Brytanii konsekrowali Polkę na biskupa kościoła luterańskiego. Paulina Hławiczka-Trotman pochodzi ze Śląska Cieszyńskiego. Konsekracja odbyła się w kościele Marii Panny w Nottingham.

📢 Przepiękna studniówka I Liceum Ogólnokształcącego im. Antoniego Osuchowskiego w Cieszynie. ZDJĘCIA z balu w hotelu Gołębiewski

STUDNIÓWKA 2024. Szyk, klasa i elegancja - tak w trzech słowach można scharakteryzować studniówkę I Liceum Ogólnokształcącego im. Antoniego Osuchowskiego w Cieszynie, która rozpoczęła się w sobotę 20 stycznia i trwała do białego rana. W luksusowym hotelu Gołębiewski w Wiśle bawiło się sześć klas, z lekka licząc ponad 200 osób. Na parkiecie można było wypatrzyć m.in. młodego rajdowca Kacpra Sztukę. Zobaczcie ZDJĘCIA ze studniówki popularnego „Osucha".

📢 Prawie 4,5 tysiąca kibiców w Szczyrku miało szansę zobaczyć odrodzenie polskich skoczków. Konkurs został jednak przerwany ZDJĘCIA

Na trybunach skoczni Skalite pojawiło się 4.373 kibiców, którzy przezyli wielkie emocje i równie duży zawód. Pierwsze w sezonie podium dla polskiego skoczka było już na wyciągnięcie ręki, ale wtedy zawody przerwano. Zobaczcie zdjęcia fanów skoków w Szczyrku.

📢 Uwaga, woda w basenie Szkoły Podstawowej nr 4 w Cieszynie jest zanieczyszczona

Basen w Szkole Podstawowej nr 4 w Cieszynie został zamknięty do odwołania. Komunikat w tej sprawie pojawił się wczoraj, 15 stycznia. Wynika z niego, że doszło do zanieczyszczenia niecki basenowej przez użytkowników. Próbowaliśmy skontaktować się z dyrekcją szkoły, żeby dowiedzieć się m.in. czym woda została zanieczyszczona i w jakich okolicznościach, ale...

📢 Piękne maturzystki ze Śląska - Miss Studniówki 2024! Zobacz, jak olśniewająco prezentowały się na swoim balu. Zobacz zdjęcia

Śląsk - Miss Studniówki 2024! To jedyna taka noc i jedyny taki bal, wieczorowe suknie, piękne makijaże i wyjątkowe fryzury... Studniówki 2024 w woj. śląskim zaczynają się rozkręcać - za nami pierwszych kilka bali. Sezon wystartował... Postanowiliśmy pokazać piękne mieszkanki naszego województwa, które bawiły się na studniówkach w regionie - mamy dla was zdjęcia z pierwszych bali maturalnych.

📢 Fantastyczna atmosfera w Wiśle. Fani wspierali Polaków w konkursie Pucharu Świata - zobacz ZDJĘCIA KIBICÓW

W niedzielę 14 stycznia w Wiśle rozegrano konkurs Pucharu Świata w skokach. Zawody zaliczane do PolSKIego Turnieju zgromadziły na skoczni imienia Adama Małysza tłumy fanów. Kibice wspierali w Malince Biało-Czerwonych, ale dopingowali też innych skoczków. Zobaczcie zdjęcia kibiców w konkursie PŚ w Wiśle.

📢 Fani skoków świętują na... stokach! Przed wizytą na skoczni kibice szusują w Wiśle. Zobacz, jak szaleją na nartach!

Z okazji Pucharu Świata w skokach narciarskich do Wisły przyjechało wielu kibiców. Część z nich postanowiła połączyć dopingowanie naszym skoczkom z jadą na nartach. Spora grupa przed wyprawą na skocznię w Malince przez cały weekend szusowała na wiślańskich trasach. Zobaczcie zdjęcia ze Stacji narciarskiej Stok.

📢 Manifestacja "Marsz Wolnych Polaków" w stolicy! Mobilizacja szeregów PiS w woj. śląskim. Około 100 autobusów wyruszyło na wydarzenie

Za nami Marsz Wolnych Polaków - ZDJĘCIA. Manifestacja odbyła się w czwartek 11 stycznia po południu w Warszawie. Z woj. śląskiego na wydarzenie wyruszyło około 100 autokarów. Szacuje się, że z naszego regionu mogło do stolicy przyjechać około 10 tysięcy osób. Zobacz zdjęcia.

📢 Alarmujący wzrost zachorowań na grypę w woj. śląskim: Jedna osoba nie żyje! Tysiące chorych. Gdzie jest najgorzej? LISTA miast

Grypa w woj. śląskim! Tysiące ludzi już choruje. Jedna osoba z powodu tej choroby zmarła w naszym regionie! Zobacz najnowsze dane z SANEPIDU. Sprawdź gdzie zachorowań w regionie jest najwięcej? Publikujemy listę miast. Przypominamy - grypa to choroba wysoko zakaźna. Przebywając w skupiskach ludzkich, przekazujemy wirusa grypy dalej.

📢 W Wiśle odbyła się ceremonia wręczenia numerów startowych Pucharu Świata w skokach narciarskich. Na Rynku były tłumy fanów ZDJĘCIA

Dnia 12 stycznia, w piątkowy wieczór po zakończeniu kwalifikacji na skoczni w Wiśle-Malince na wiślańskim Rynku odbyła się ceremonia wręczenia numerów startowych konkursu Pucharu Świata najlepszym zawodnikom. Na Placu Hoffa były tłumu fanów chcących z bliska zobaczyć skoczków. Zobaczcie zdjęcia.

📢 Maturzyści w Śląskiem SZALEJĄ na studniówkach 2024! "Bo prawdziwa zabawa, jest po polonezie" Oto 30 NAJLEPSZYCH zdjęć

Bale maturalne 2024. Za nami pierwszy studniówkowy weekend w tym roku! W woj. śląskim odbyło się już kilka bali maturalnych. W piątek i sobotę 7-8 stycznia odwiedziliśmy studniówki uczniów z m.in. Dąbrowy Górniczej, Katowic, Bielska-Białej, Chorzowa, Raciborza i Rybnika. Jak mawiają maturzyści: "bo prawdziwa zabawa na studniówce... jest po polonezie"! Mamy dla was 30 zdjęć, z tych nieoficjalnych części bali maturalnych.

📢 Trwa noworoczna wyprzedaż 2024 w Lidlu! Wiele produktów przeceniono o połowę! Wśród nich są ubranie, narzędzia, sprzęt AGD...

ZAKUPY. Noworoczna wyprzedaż 2024 w Lidlu! W popularnym dyskoncie ruszyło właśnie "zimowe czyszczenie magazynu". Sprawdź te okazje! Sklep bardzo obniżyły ceny kilkudziesięciu artykułów - promocja trwa od 1 do 7 stycznia 2024 lub do wyczerpania zapasów. Dotyczy produktów z działów: ogród i warsztat, dom i kuchnia, zdrowie i relaks, moda i dla dziecka. Sprawdź co kupisz za połowę wartości.

📢 Napad rabunkowy na taksówkarza w wigilijny wieczór. Policjanci z Cieszyna zatrzymali rabusiów

Dwaj mężczyźni mogą spędzić nawet po 20 lat pozbawienia wolności za napad rabunkowy na taksówkarza. Nie dość, że nie zapłacili za przejazd grożąc mu nożem, to ukradli jego samochód, pieniądze i dokumenty.

📢 Ustroń. W Wigilię napadli na taksówkarza. Ukradli samochód, telefon i gotówkę

Policjanci ze Skoczowa i Ustronia zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy w Wigilię grozili nożem taksówkarzowi, a następnie ukradli jego samochód oraz inne przedmioty. Sprawcy usłyszeli już zarzuty.

ZOBACZ KONIECZNIE

Lubisz czytać ale książki są za drogie? Sprawdź kody rabatowe EMPIK oraz promocje i zniżki w innych księgarniach online.

Okazje

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na cieszyn.naszemiasto.pl Nasze Miasto