MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Narada Obywatelska o Klimacie w Cieszynie. Można już zgłosić swoją kandydaturę. Zadecyduj o przyszłości swojego miasta!

Paweł Ćwikliński
Paweł Ćwikliński
mat. pras.
Cieszyn jest jednym z miast, w których odbędzie się Obywatelska Narada o Klimacie. 15 mieszkańców wybranych drogą losowania będzie dyskutować o ekologicznej przyszłości miasta.

Narada Obywatelska o Klimacie w Cieszynie. Można już zgłosić swoją kandydaturę

W dniach 19-21 maja 2022 w Cieszynie odbędzie się Narada Obywatelska o Klimacie, prowadzona przez Fundację Pole Dialogu i Instytut na rzecz Ekorozwoju. Cieszyn dołącza tym samym do trzech gmin - Świdwina, Leska i Michałowic - biorących udział w tym projekcie.

Narada ma na celu zwiększenie świadomości ekologicznej, w szczególności zaś zwrócenie uwagi ku obecnym zagrożeniom klimatycznym. W ciągu trzech dni 15 mieszkańców, wylosowanych wcześniej z puli zgłoszonych kandydatur, będzie proponować działania względem zmian klimatycznych na terenie miasta. Spotkania organizowane są w ramach pierwszego, pilotażowego etapu projektu, który zakłada opracowanie propozycji zmian dotyczących zieleni w Śródmieściu Cieszyna i pielęgnacji zieleni w mieście. Propozycje te zostaną później przekazane do władz miasta.

Swoją kandydaturę zgłosić można na stronie Narady Obywatelskiej o Klimacie. Organizatorom zależy na tym, aby uczestnicy narady reprezentowali miasto w możliwie najbardziej sprawiedliwy sposób, stąd decyzja o losowaniu. Rekrutacja trwa do 11 maja 2022. Każdy uczestnik może liczyć na wynagrodzenie w wysokości 250 zł.

Godziny spotkań to:
19 maja - 17:00-21:00
20 maja - 17:00-21:00
21 maja - 10:00-14:30

od 7 lat
Wideo

Ukraina rozpocznie oficjalne rozmowy o przystąpieniu do UE

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na cieszyn.naszemiasto.pl Nasze Miasto