Miłośnicy czworonogów spotkali się na Dogtrekkingu w Wiśle [Zdjęcia]

JVL
Wiśle odbyły się szóste i zarazem ostatnie w tym sezonie zawody Pucharu Polski w Dogtrekkingu. Mimo deszczowej pogody na starcie pojawiło się ponad 200 uczestników. Wszyscy amatorzy biegów i ich czworonogi mogli spróbować swoich sił na trasie MID lub LONG. Z powodu złych warunków pogodowych obie trasy zostały jednak skrócone.

Na podium stanęli nie tylko zwycięzcy zawodów w Wiśle, ale również laureaci tegorocznej klasyfikacji generalnej Pucharu Polski w Dogtrekkingu. Merrell, sponsor główny wydarzenia przygotował dla zawodników nagrody oraz dodatkowe atrakcje.

Wyniki zawodów dogtrekkingowych w Wiśle

W kategorii LONG wśród kobiet pierwsze miejsce zajęła Marzka Janerka Moroń z psem Bryś 4:14:40, drugie miejsce Katarzyna Jakubowska i Jadzia 5:20:23, trzecie miejsce Kara Zawistowska oraz pies Juddy 6:13:29. Wśród mężczyzn w kategorii LONG pierwsze miejsce zajął Marcin Kowalczyk wraz z psem Shisha 3:46:15, drugie miejsce Marcin Szczepaniak z psem Aria 4:14:40, a trzecie miejsce Sebastian Smoleń z psem Kiara 4:14:41.

W kategorii MID wśród kobiet pierwsze miejsce zajęła Iwona Ćwik i pies Majlo 2:10:48, drugie miejsce Anna Adamska i pies Peru 2:28:29, trzecie miejsce Irena Piotrowska oraz pies Lara 2:29:54. Wśród mężczyzn
kategorii MID pierwsze miejsce zajął Jakub Glajcar wraz z psem Azir 1:54:48, drugie miejsce Łukasz Soblik
z psem Luna 2:03:59 oraz trzecie miejsce Łukasz Staszczak z psem Zalotka 2:10:56.

W kategorii rodzinnej pierwsze miejsce zajęli Kamila i Marek Lachera z psem Amber 2:13:39, drugie miejsce Barbara i Magdalena Czuba z psem Rysa 2:14:03, trzecie Agnieszka i Piotr Cholewczuk z psem Quattro 2:14:21.

Wyniki Puchar Polski w Dogtrekkingu 2015

Zawody w Wiśle zakończyły tegoroczne zmagania wielbicieli biegów na orientację i ich czworonogów. Do ostatecznego sklasyfikowania w Pucharze Polski wymagany był start w minimum czterech edycjach.