Bieg o Breńskie Kierpce 2021. Wystartowało 500 biegaczy! Pobito rekord trasy w Brennej. Zobacz ZDJĘCIA

Jacek Sroka
Jacek Sroka
Bieg o Breńskie Kierpce ma swoich wiernych sympatyków, którzy startują w nim co roku
   Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Bieg o Breńskie Kierpce ma swoich wiernych sympatyków, którzy startują w nim co roku Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE fot. Bieg o Breńskie Kierpce/Magdalena Sedlak
Bieg o Breńskie Kierpce rozegrany został już po raz dziewiąty, ale tegoroczna impreza należała do najbardziej udanych. Na starcie imprezy w Brennej stanęło 500 biegaczy, a najlepsi na mecie ustanowili rekordy trudnej trasy prowadzącej na szczyt góry Kotarz i z powrotem. Zobaczcie zdjęcia z 9. Biegu Breńskie Kierpce.

Bieg o Breńskie Kierpce 2021. 500 biegaczy na starcie i pobity rekord trasy w Brennej

W Brennej rozegrano 9. edycję Biegu o Breńskie Kierpce. Na starcie imprezy stanęło 500 uczestników. Wśród mężczyzn zwyciężył Piotr Łobodziński z drugim w historii czasem 1:01.15,7. Wśród kobiet wygrała Ukrainka Valentyna Veretska, ustanawiając jednocześnie nowy rekord trasy kobiet 1:11.39,6.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA Z BIEGU O BREŃSKIE KIERPCE

Start i meta Biegu o Breńskie Kierpce tradycyjnie już znajdował się w centrum Brennej w Parku Turystyki. Biegacze mielui do pokonania wymagającą trasę o długości 15,3 km. O skali trudności najlepiej świadczy fakt, że zawodnicy startowali na wysokości 420 m n.p.m., a najwyższy punkt trasy na górze Kotarz usytuowany był na wysokości 970 m n.p.m. Później biegacze zbiegali w dół przez Grabową i Stary Groń do rzeki Brennicy.

Zainteresowanie Biegiem o Breńskie Kierpce było ogromne i limit 500 startujących osób został osiągnięty już w lipcu. Impreza ma swoją tradycję i wielu biegaczy co roku stara się zmierzyć z tą wymagającą trasą. w tym roku do mety dotarło 453 zawodników.

Najszybciej ponad 15 km dystans pokonał Piotr Łobodziński z Warszawy. Czas 1:01.15,7 jest drugim w 9-letniej historii tego biegu. W nagrodę zawodnik KS Prefbet-Sonarol otrzymał 600 zł, okazały puchar i Breńskie Kierpce.

Wśród kobiet zwyciężyła Valentyna Veretska, która czasem 1:11.39,6 ustanawia nowy rekord trasy wśród pań. Za to osiągnięcie Ukrainka dostała specjalną premię w wysokości 500 zł oraz takie same nagrody jak zwycięzca rywalizacji panów.

Nagrody finansowe otrzymało po pięciu najlepszych biegaczy w kategorii kobiet i mężczyzn. Wszyscy startujący w Biegu o Breńskie Kierpce dostali natomiast pamiątkowy medal, koszulkę, opaskę oraz dyplom.