Wychowanek Piasta Cieszyn strzelił honorowego gola i wyleciał do Niemiec

(klm)
Ireneusz Jeleń grał najbardziej ofensywnie w spotkaniu z Kolumbią. Efekt? W 90. min. strzelił bramkę. Arkadiusz Gola
Pięć celnych podań, tylko jedna strata i gol w 90. minucie - to bilans występu Ireneusza Jelenia w spotkaniu z Kolumbią. Wtorkowy mecz reprezentacji Polski w Chorzowie był pożegnalnym występem kadry w kraju przed ...

Pięć celnych podań, tylko jedna strata i gol w 90. minucie - to bilans występu Ireneusza Jelenia w spotkaniu z Kolumbią.

Wtorkowy mecz reprezentacji Polski w Chorzowie był pożegnalnym występem kadry w kraju przed wylotem na mistrzostwa świata do Niemiec. Spotkanie z Kolumbią miało pokazać m.in. w jakiej formie są nasi piłkarze oraz kto powinien grać w wyjściowej jedenastce. Biało-czerwoni kompletnie zawiedli przegrywając 1:2. Byli słabi w obronie, nieudolni w pomocy i niewidoczni w ataku. Najlepiej z całej drużyny zaprezentował się... Ireneusz Jeleń z Cieszyna! Były napastnik Piasta Cieszyn i Beskidu Skoczów pojawił się na murawie w 64. minucie za Euzebiusza Smolarka. Okazało się, że grał najbardziej ofensywnie z całego zespołu - miał pięć celnych podań, tylko raz stracił piłkę, raz udanie dryblował, a w 90. minucie strzelił gola!

- Przyjechałem na kadrę, by walczyć o miejsce w podstawowej jedenastce i robię to na każdym treningu. Nie wiem czy ta bramka mi pomoże. Na pewno nie zaszkodzi. Wszystko jednak zależy od trenera Janasa - powiedział po meczu piłkarz z Cieszyna.

Po wtorkowym występie szanse Irka na grę w pierwszym składzie wzrosły. Przypomnijmy, że zawodnik, który teoretycznie ma grać jako prawoskrzydłowy, został powołany na mundial w roli napastnika. O swej wartości przekonywał trenera na treningach. W poniedziałek podczas wewnętrznej gierki na Stadionie Śląskim, z taką siłą kopnął piłkę w poprzeczkę, że ta omal nie przewróciła treningowej bramki.

Po towarzyskim spotkaniu z Kolumbią Ireneusz Jeleń wraz z drużyną odleciał z lotniska w podkrakowskich Balicach do Niemiec, gdzie w Barsinghausen Polacy będą trenowali podczas mundialu. Za tydzień pierwszy mecz biało-czerwonych z Ekwadorem. Kto wie, może z Ireneuszem Jeleniem w wyjściowym składzie?