Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Trasy rolkowe w Wiśle. Pierwsze otworzą jeszcze w październiku

Katarzyna Koczwara
Wisła inwestuje w przestrzeń sportową i promuje aktywne formy spędzania czasu. Pierwsze trasy rolkowe a także do biegania zostaną otwarte pod Baranią Góra tej jesieni.

Wisła otwiera się dla miłośników aktywnego spędzania wolnego czasu na powietrzu. Na terenie sportowo-rekreacyjnym "Jonidło" do końca października powstaną dwie trasy rolkowe, z którzych korzystać będą mogli także biegacze. Specjalna przestrzeń dla sportowców powstanie także w centrum miasta. - Na terenie "Jonidła" już działa firma, która wycina i palikuje teren, prace zostaną zakończone jeszcze w tym roku - zapowiada Jan Poloczek, burmistrz Wisły.

Inwestują w trasy rolkowe. - Powstaną tam dwie ścieżki (435 i 545 m - przyp. red.) do uprawiania sportu na nartach i rolkach. Będzie to duża i mała pętla. Dodatkowo powstanie ścianka treningowa dla piłkarzy. Może uda się także poprawić kondycję parkingu, który znajduje się na wjeździe i trochę odstrasza. Znowu pojawią się pozytywne zmiany, a nie jest to ostatnie słowo w temacie inwestycji w tym miejscu . Na pewno najpoważniejszym zadaniem jest pozyskanie środków na budowę przyjemnego budynku klubowo-handlowego. Można by połączyć oczko wodne z mini restauracją. To miejsce powinno coraz bardziej tętnić życiem - zapewnia włodarz miasta.

To niejedyne zmiany w infrastrukturze sportowej pod Baranią Górą. Do maja 2014 roku w centrum powstanie ścieżka zdrowia o długości 209 m z urządzeniami przeznaczonymi dla dorosłych do ćwiczeń na powietrzu. Wytyczona zostanie trasa rolkowa za rzeką Wisłą (od potoku Partecznik do ul. Olimpijskiej ) o długości 453 metrów. - Będą tam także: nowe boisko do piłki plażowej, ścianka wspinaczkowa, skatepark i minigolf. Zostanie zrewitali-zowane istniejące boisko zielone, gdzie zamontowane zostaną bramki i oświetlenie. W parku Kopczyńskiego pojawią się także stoły do ping-ponga - wymienia Lidia Forias, wiceburmistrz Wisły.

Na rewitalizację parku miasto pozyskało 85 procent dofinansowania, całkowity koszt to niespełna 7 mln zł. Inwestycja w infrastrukturę sportową to około 2 mln zł, z czego ponad 78 procent pochodzi ze środków unijnych.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Zwolnienia grupowe w Polsce. Ekspert uspokaja

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na cieszyn.naszemiasto.pl Nasze Miasto