Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Targi pracy w Skoczowie. Dowiedz się, jak działa Młodzieżowe Centrum Kariery i zapoznaj się z ofertą

Paweł Ćwikliński
Paweł Ćwikliński
Pracownicy CE i PM w Bielsku-Białej
2 września 2022 roku w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Skoczowie odbyły się targi pracy organizowane przez Młodzieżowe Centrum Kariery w Skoczowie. Targi, po raz kolejny, stanowiły doskonałą okazję do nawiązania bezpośredniego kontaktu z pracodawcami oraz podjęcia wstępnych rozmów kwalifikacyjnych.

Na czym polegają targi pracy w Skoczowie?

W wydarzeniu wzięło udział 16 wystawców. Odwiedzający mieli możliwość na miejscu, napisania swojego CV i złożenia bezpośrednio u pracodawcy. Zaprezentowano około 250 miejsc pracy.

Targi pracy były doskonałą okazją do zaprezentowania działalności OHP na lokalnym rynku pracy. Młodzież jeszcze ucząca się, oprócz ofert pracy krótkoterminowej, mogła zapoznać się z ofertą wychowawczą i szkoleniową przygotowaną przez Hufiec 12-27, działający w tej szkole.

Praca dla osób w dowolnym przedziale wiekowym

Warto wspomnieć, że Młodzieżowe Centrum Kariery w Skoczowie pełni funkcję placówki otwartej dla osób poszukujących pracy w każdym wieku. Z naszych usług mogą skorzystać również pracodawcy zainteresowani zatrudnieniem nowych pracowników. Organizujemy giełdy pracy. Posiadamy oferty pracy stałej i krótkoterminowej.

Naszą ofertę kierujemy również do młodzieży uczącej się na wszystkich etapach edukacji. U nas można uzyskać informację zawodową i poradę – indywidualną i grupową. Z doradcą zawodowym. Można zaplanować ścieżkę kariery zawodowej, opracować dokumenty aplikacyjne i przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej oraz kształtować kompetencje społeczne czy rozwijać umiejętności twórczego myślenia, kreatywności i motywacji.

Oni pomagali w organizacji targów

W organizacji Targów pośrednika pracy Iwonę Rzepiennik wspierali:

  • Tatiana Urbańska-Gruca - dyrektor Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Skoczowie, która z wielką otwartością przyjęła pomysł organizacji targów w szkole, a potem z niezwykłym zaangażowaniem wspierała kolejne etapy organizacji.
  • Doradca zawodowy Irena Greń - autorka części zdjęć i relacji z targów.
  • Wolontariusze - uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Skoczowie: Klaudia Jaworska, Samuel Pilecki, Dawid Batko, Zuzanna Czyż, Wiktoria Wilczak, Radosław Marek, Magdalena Pietrzyk, Agata Pilch Julia Dróżdż i Patrycja Herok, którzy z zaangażowaniem wypełniali swoje obowiązki.

Targi pracy w Skoczowie. Dowiedz się, jak działa Młodzieżowe...

(Powyższy materiał przygotowany został przez Irenę Greń, doradcę zawodowego)

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Kto musi dopłacić do podatków?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na cieszyn.naszemiasto.pl Nasze Miasto