Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Święto Herbaty w Cieszynie: mnóstwo atrakcji podczas dwudniowej imprezy na Wzgórzu

JAK
Święto Herbaty w Cieszynie to znakomita okazja do skosztowania różnych herbat przyrządzanych na różne sposoby.
Święto Herbaty w Cieszynie to znakomita okazja do skosztowania różnych herbat przyrządzanych na różne sposoby. FOT. ARC
Święto Herbaty w Cieszynie będzie obfitowało w warsztaty, spotkania z podróżnikami, koncerty i oczywiście herbatę o różnych smakach i pod różnymi postaciami. Potrwa od 5 do 6 lipca na Wzgórzu Zamkowym. To już szósta edycja tego niezwykłego festiwalu. Patronat prasowy nad imprezą sprawuje Dziennik Zachodni.

- Multikulturalne spotkanie miłośników herbaty, sztuki i samorozwoju przyciąga od lat szeroką publiczność, zarówno rodziców z dziećmi, młodzież, osoby starsze, entuzjastów herbaty, jak i podróżników oraz tych, których fascynują opowieści globtroterów i chętnych do zapoznania się z bogatym programem i ofertą kulturalno-edukacyjną, przygotowaną przez ludzi z pasją - informuje na swojej stronie Zamek Cieszyn. Organizatorami imprezy są: Fundacja Laja, Stowarzyszenie Petrklíč help, Opowiadamy o świecie, a partnerami DDM Český Těšín i Zamek Cieszyn.

Święto Herbaty w Cieszynie, czyli pełno niespodzianek

Festiwal to nie tylko doskonała okazja do skosztowania herbat z całego świata, przygotowanych przez herbacianych ekspertów z Czech, Polski i Słowacji. Organizatorzy zapraszają także na spotkania z podróżnikami, w trakcie których słuchacze odwiedzą między innymi ekwadorskie wulkany, udadzą się w podróż do nieznanych zakamarków Chin, Macedonii i Laosu lub pojadą autostopem do Maroka. W czasie Święta Herbaty odbędzie się również cieszyńska premiera ilustrowanej książki - w podróż "Machiną przez Chiny" zabierze nas specjalny gość Łukasz Wierzbicki.

- Goście, preferujący aktywny wypoczynek, będą mogli wziąć udział w jednym z wielu przygotowanych przez nas warsztatów - m.in. fotograficznych, tańca, jogi śmiechu, tai-chi, czy też produkcji latawców, bądź zapoznać się z tajnikami tradycyjnego japońskiego teatru oraz wziąć udział w wykładzie performatywnym i dotknąć teatru - zachęca Mariola Kluzová, dyrektor festiwalu.
Wieczory tradycyjnie umilą koncerty. Na widzów czekać będzie m.in. multiinstrumen-talistka Beata Bocek, zespół Gamosvar z Ostrawy, koncert gongów w romańskiej rotundzie z XI wieku i marokańska kapela Chigaga.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Filip Chajzer o MBTM

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na cieszyn.naszemiasto.pl Nasze Miasto