Sukcesy młodych skoczków

Jacek Góralczyk
Nagrodzeni młodzi sportowcy z Wisły.
Nagrodzeni młodzi sportowcy z Wisły. fot. Materiały prasowe.
Wyróżniający się młodzi sportowcy wiślańskich klubów odebrali podczas sesji Rady Miasta stypendia i nagrody za osiągnięte w ub. roku wyniki. Stypendia sportowe otrzymali Paweł Słowiok i Aleksander Zniszczoł, natomiast nagrody Jakub Jurosz i Łukasz Podżorski.

Na uroczystości, oprócz stypendystów i nagrodzonych, obecni byli: prezes KS Wisła Ustronianka Janusz Tyszkow-ski, trener sekcji skoków narciarskich Wojciech Tajner i rodziny laureatów.

Osiągnięć sportowych zawodnikom oraz ich rodzicom gratulowali przewodniczący Rady Miasta Tomasz Bujok oraz burmistrz Wisły Andrzej Molin.

16-letni Aleksander Zniszczoł startuje w skokach narciarskich w kategorii junior B. W ubiegłym roku do jego największych sukcesów można zaliczyć to, że utrzymywał się w czołówce zawodników startujących w zawodach Lotos Cup, m.in. podczas edycji rozegranej w Szczyrku stanął na najwyższym podium, wywalczył również drugie miejsca podczas zawodów rozgrywanych w Wiśle i Zakopanem. W klasyfikacji generalnej Lotos Cup Zniszczoł był drugi. Świetnie spisał się również podczas Memoriału Olimpijczyków w Szczyrku oraz letniego pucharu Lotos Cup, gdzie nie dał rywalom żadnych szans.

Paweł Słowiok (rocznik 1992) startuje w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej w kategorii junior B. W ub. roku wywalczył m.in. pierwsze miejsce w kombinacji norweskiej podczas Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy - Śląsk Beskidy 2009, wygrał skoki podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, zajął trzecią pozycję w Pucharze Krajów Alpejskich Alpen Cup.

Jakub Jurosz (rocznik 1998) również startuje w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej w kategorii junior E. Jego największe ubiegłoroczne sukcesy to wywalczanie pierwszego i drugiego miejsca w skokach i trzeciej pozycji w kombinacji norweskiej podczas zawodów w niemieckim Bad Freinwalde oraz zwycięstwo w zawodach "Nadzieje Beskidów".

14-letni Jakub Podżorski (skoki narciarskie i kombinacja norweska) wygrał z kolei międzynarodowe zawody w Ergusztacie.