Sukces młodych szachistów

(klm)
Jan Marini z Zespołu Szkół GastronomicznoEkonomicznych w Cieszynie wygrał szósty turniej Podbeskidzkiej Szkolnej Ligi Szachowej w sezonie 2005-06, jaki rozegrano w minioną sobotę w Czechowicach-Dziedzicach.

Turniej w Czechowicach zakończył tegoroczne zmagania młodych szachistów. W klasyfikacji generalnej triumfował Michał Paździora z czechowickiego liceum. Trzecie miejsce zajął Andrzej Kowalik (LO Skoczów). Prócz Jana Mariniego w swoich kategoriach wiekowych triumfowali także inni szachiści z naszego regionu - Gabriela Filipkowska (SP1 Skoczów), Oliwia Grzybek (SP Pruchna), Monika Cieślar (Gimnazjum nr 1 Cieszyn), Paweł Grzybek (SP Pruchna) oraz Krzysztof Sidzina (Gimnazjum Górki Wielkie).

W klasyfikacji drużynowej najlepszy okazał się zespół Gimnazjum w Strumieniu. Na drugiej pozycji uplasowało się Gimnazjum w Górkach Wielkich.

Strefa Biznesu: Plantatorzy ostrzegają - owoce w tym roku będą droższe