Ścieżki rowerowe do 35 km od Cieszyna. Podpowiadamy pomysły na wyprawę. Gdzie w weekend 15 - 16 stycznia?

Newsroom 360
Newsroom 360
Wiesz, że w promieniu 35 km od Cieszyna jest mnóstwo ciekawych tras rowerowych?
Wiesz, że w promieniu 35 km od Cieszyna jest mnóstwo ciekawych tras rowerowych? gettyimages.com/FilmColoratStudio
Udostępnij:
Szukasz pomysłu na wyprawę rowerową w okolicy Cieszyna? Podpowiadamy, gdzie warto się wybrać. Na weekend 15 - 16 stycznia wybraliśmy 5 ciekawych propozycji tras. Mogą mieć różne stopnie trudności czy długości, dlatego każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Wspólnie z Traseo proponujemy Wam 5 tras na wyprawę rowerową w odległości do 35 km od Cieszyna. Co tydzień wybieramy inny zestaw. Przekonaj się, jakie trasy rowerowe w okolicy Cieszyna przygotowaliśmy na weekend 15 - 16 stycznia.

Wycieczki rowerowe z Cieszyna

We współpracy z Traseo wybraliśmy dla Was 5 tras rowerowych oddalonych maksymalnie o 35 km od Cieszyna, które sprawdzili inni rowerzyści. Wybierz najlepszą dla siebie.

Zanim wyruszysz na wyprawę, upewnij się, jaka będzie pogoda. W sobotę 15 stycznia w Cieszynie ma być nan°C. Nie powinno padać. W niedzielę 16 stycznia w Cieszynie ma być nan°C. Nie będzie padać.

🚲 Trasa rowerowa: Czechowice Dz.- Bestwina - Kaniów

 • Stopień trudności: 2
 • Dystans: 42,01 km
 • Czas trwania wyprawy: 3 godz. i 38 min.
 • Przewyższenia: 70 m
 • Suma podjazdów: 1 273 m
 • Suma zjazdów: 1 277 m

Trasę rowerową mieszkańcom Cieszyna poleca Ireneusz

Przez Zabrzeg i Ligotę do Czechowic-Dziedzic.
Dawny kamień drogowy podający odległość do Wiednia znajduje się przy jednym ze skrzyżowań w Zabrzegu, to odległość 322 km, może dojadę ? Po drodze również warta zobaczenia Kaplica Narodzenia NMP w Zabrzegu. .Zabrzeg początkowo należał do parafii w Goczałkowicach.
Ligota i inne wsie Państwa Bielskiego przeszły wiele ciężkich chwil i momentów w swoich dziejach. Wojna trzydziestoletnia (1618 - 1648) zniszczyła całe tereny Księstwa.Jest sołectwem miejsko-wiejskiej Gminy Czechowice-Dziedzice.
Ziemie dzisiejszych Czechowic były terenami przygranicznymi, bowiem płynąca tu rzeka Biała stanowiła granicę państwową między ziemiami Korony św. Wacława, a Królestwem Polskim (1456-1772), a po pierwszym rozbiorze Polski stała się wewnętrzną granicą monarchii Habsburgów, oddzielającą Galicję od Śląska Austriackiego. Podobnie rzeka Wisła, w latach 1742-1918, była prusko - austriacką granicą państwową. Po pierwszej wojnie światowej Czechowice (Żebracz stała się przysiółkami Czechowic) i Dziedzice znalazły się w granicach niepodległej Polski.
Nawiguj


🚲 Trasa rowerowa: 20.11.2016 Jastrzębie-Zdrój - Góra Świętej Anny (Sankt Annaberg) 408 m n.p.m

 • Stopień trudności: 3
 • Dystans: 163,59 km
 • Czas trwania wyprawy: 8 godz. i 8 min.
 • Przewyższenia: 290 m
 • Suma podjazdów: 1 802 m
 • Suma zjazdów: 1 812 m

Hakos poleca trasę mieszkańcom Cieszyna

Temperatura: 8-14 st.C
Godz. startu: 6.40
Godz. mety: 14.50
Czas wycieczki: 8h 10min
Czas jazdy: 6h 46 min
max prędkość: 54 km/h
średnia prędkość: 24,1 km/h
dystans: 163,4 km

Podstawowy punkt każdego rowerzysty, który trzeba zdobyć. Trasa zaplanowana dużo wcześniej czekała na realizacje. Start skoro świt przy temp. 8 st.C więc nie tak zimno jak na środek listopada. Jadąc od Rybnika do Sławęcic przez Cysterskie Kompozycje Krajobrazowe o tej godzinie można zapomnieć o jakiejkolwiek cywilizacji i ruchu. Cisza i spokój. W lasach tylko można natknąć się na myśliwych i zorganizowane polowania, gdzie nie można czuć się bezpiecznie - tylko strzały słuchać i szereg zielonych z flintami przy drodze:). Po drodze jest platforma widokowa ze ścieżką dydaktyczną nt. pożarów w lesie, następnie ciekawym punktem jest kopalnia piasku w Ktolarni, dalej Podobóz KL Aushwitz filia w Blachowni Ślaskiej. Obóz Blechhammer Sławięcice koło Blachowni Śląskiej Istniał IV 1944 – I 1945 więźniów wykorzystywano przy budowie zakładów chemicznych, 609 więźniów najemcą był O/S Hydrierwerke AG.
Podjazd na GŚA rozpoczął się od Leśnicy i jakoś nie specjalnie się ciągnął.
Zwiedzanie na GŚA. Pamnik Jana Pawła II, Grota Lurudzka, Sanktuarium Św. Anny, Pomnik Czynu Powstańczego, Amfiteatr.

Powrót inną dłuższą trasą aby nudno nie było :)

Poziom trudny ze względu na wzniesienia i dystans.

Wiedzie przez: Świerklany, Jankowice, Rybnik, Stodoły, Rudy, Kotlarnia, Stara Kuźnia, Sławęcice,Zalesie Śląskie, Lichynia, Leśnica, GÓRA ŚWIĘTEJ ANNY

Powrót: GÓRA ŚWIĘTEJ ANNY, Leśnica, Raszowa, Kędzierzyn-Koźle, Stare Koźle, Bierarwa, Lubieszów, Dziergowice, Solarnia, Kuźnia Raciborska, Nędza, Górki Śląskie, Lyski, Rydułtowy, Pszów, Wodzisław Śląski, Mszana, Jastrzębie- Zdrój.
Nawiguj


🚲 Trasa rowerowa: Rowerem na szczyt Ochodzita i dalej na Trójstyk

 • Stopień trudności: 2
 • Dystans: 65 km
 • Czas trwania wyprawy: 6 godz. i 12 min.
 • Przewyższenia: 447 m
 • Suma podjazdów: 1 533 m
 • Suma zjazdów: 1 522 m

Januszek_44 poleca trasę rowerzystom z Cieszyna

Dzisiejszą trasę podpatrzyłem u Lemura na Traseo . rano lekko ją zmodyfikowałem i myślę ,że wyszło to całkiem dobrze . Przede wszystkim dodałem podjazd pod Ochodzitę . Niesamowicie piękny punkt widokowy . Warto tu poświęcić trochę czasu . Widoki rekompensują poniesione trudny . W karczmie nie byłem ale też pewnie warto tu wdepnąć .
Trójstyk to takie trochę magiczne miejsce ze względu na zbieg trzech granic - Polski , Czech i Słowacji . Generalnie trasa cudna pod względem widokowym . Podjazdy , ale też zjazdy mogą zaskoczyć . Warto zadbać o dobre hamulce
Nawiguj


Jaka będzie pogoda?

🚲 Trasa rowerowa: Na początek sezonu: pałac Bażantarnia 2017/2/20

 • Stopień trudności: 2
 • Dystans: 25,45 km
 • Czas trwania wyprawy: 3 godz. i 1 min.
 • Przewyższenia: 93 m
 • Suma podjazdów: 1 102 m
 • Suma zjazdów: 1 085 m

Trasę rowerową mieszkańcom Cieszyna poleca Ireneusz

Bażantarnia w Porębie, park w Pszczynie.
,,Zbyt późne jest życie jutrzejsze – żyj dzisiaj” – taka łacińska sentencja wita i zaprasza gości, na frontonie Książęcej Bażantarni w Pszczyńskiej Porębie. Na wzgórzu 297 m. npm zbudowano pałac, nazwany „Lustschloss” (Pałac Uciech), a później „Fasanerie” (Bażantarnia). Powstawał on w latach 1792-1800. Jego budowę zainicjował Fryderyk Erdmann, ukończył zaś, po jego śmierci, syn Fryderyk Ferdynand. Obiekt reprezentuje swoim kształtem typową, klasycystyczną rezydencję, wzniesioną na planie prostokąta, z wysokim, czterospadowym dachem. Pięcioosiowa elewacja frontowa posiada charakterystyczny ryzalit, z portykiem o czterech kolumnach. Rezydencja już na początku XIX w. stała się niezwykle popularna. Odbywały się tu bale i różne uroczystości książąt pszczyńskich, związane także z polowaniami w tutejszych lasach. W drugiej połowie XIX w., gdy pszczyński zamek, będący dotąd siedzibą rodową książąt Anhalt, przebudowany został przez nowych właścicieli - książąt Hochbergów - „Bażantarnia” utraciła swe znaczenie, gdyż życie towarzyskie koncentrowało się odtąd głównie w zamku. Swoją świetność pałac odzyskał w czasie I wojny, gdy urzędował w nim sztab generalny wojsk niemieckich i bywał tu m.in. sam cesarz Wilhelm. Po I wojnie pałac funkcjonował jako elegancki zajazd, w którym gościły polskie elity - m.in. prezydent Ignacy Mościcki czy budowniczy Gdyni, Eugeniusz Kwiatkowski. W czasie II wojny gmach zajęły wojska niemieckie. Po wojnie znacjonalizowany pałac ulegał dewastacji, równocześnie zaś urządzono w nim nieco siermiężne, charakterystyczne dla PRL, wnętrza dla masowych imprez. Z początkiem XXI wieku pałac przeszedł remont, ukończony w 2011 r. Dziś pełni funkcje restauracyjno-hotelowe. Znów - jak dawniej - odbywają się w nim bale, uroczystości rodzinne i inne imprezy.
Nawiguj


🚲 Trasa rowerowa: W poszukiwaniu zamku grodeckiego

 • Stopień trudności: 2
 • Dystans: 71,09 km
 • Czas trwania wyprawy: 5 godz. i 25 min.
 • Przewyższenia: 182 m
 • Suma podjazdów: 1 160 m
 • Suma zjazdów: 1 101 m

Ireneusz poleca trasę mieszkańcom Cieszyna

Skoczów-Grodziec.
Obecny zamek zbudowany został w latach 1542–1580 przez kasztelana księcia cieszyńskiego Macieja z rodu Grodzieckich herbu Radwan w miejscu dawnego zamku. Przypuszcza się, że zachowane do dziś zabudowania zamkowe powstały prawdopodobnie pod koniec XIV wieku na miejscu drewnianego grodu z XII w który strzegł traktu handlowego wiodącego z Małopolski przez Śląsk Cieszyński na Morawy. Był własnością rodziny Grodeckich z Brodu (herbu Radwan) do połowy XVII wieku. Później kolejno stawał się rezydencją rodów Marklowskich (herbu Wieniawa) z Żebraczy, Sobków z Kornic oraz Larischów.
Nawiguj


Sprawdź rowery i akcesoria dla Ciebie

miejsce #8

Indiana

Indiana X-Road 4.0 28 Czarny 2021

2 099,99 zł
miejsce #9

Goetze

Goetze Blueberry 28 niebieski 2018

749,00 zł
miejsce #10

Goetze

Goetze Eco 28 krem 2018

649,00 zł
miejsce #14

Fondriest

Fondriest Tf4 Czarny 28 2019

6 499,00 zł
miejsce #16

Romet

Romet Wagant brązowy 2018

1 749,99 zł
miejsce #20

Goetze

Goetze Eco 28 biały 2018

619,00 zł
Materiały promocyjne partnera
traseo

Traseo.pl to portal oraz darmowa aplikacja mobilna na urządzenia z systemami android lub iOS. Znajdziesz tu ponad 200 000 tras! Możesz nagrywać własne ślady podczas wycieczek lub podążać trasami pozostałych użytkowników. Szukaj inspiracji wycieczkowych.

Rób zdjęcia, dodawaj opisy, a później wyślij zapisaną trasę na Traseo.pl. Będziesz mieć możliwość dodatkowej edycji danej trasy. Możesz również podzielić się nią z innymi użytkownikami Traseo lub zachować jako prywatną tylko dla siebie. Sprawdź wszystkie możliwości Traseo, zainstaluj aplikację i ruszaj na szlak!

Okazje

Nowe pociągi dla SKM Warszawa

Wideo

Komentarze 1

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

M
Michał Moś
W Czarkowie uwaga na babę w Mini Morris
Dodaj ogłoszenie