Raków z łatwością pokonał Gwarka Zabrze w meczu Centralnej Ligi Juniorów ZDJĘCIA

Piotr Ciastek
Raków Częstochowa z łatwością pokonał Gwarka Zabrze w meczu Centralnej Ligi Juniorów

Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Raków Częstochowa z łatwością pokonał Gwarka Zabrze w meczu Centralnej Ligi Juniorów Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE fot. Piotr Ciastek
Drużyna Akademii Rakowa Częstochowa w meczu 7. kolejki Grupy C Centralnej Ligi Juniorów do lat 17 rozgromiła na własnym boisku drużynę Gwarka Zabrze 5:0. Zobaczcie zdjęcia ze spotkania CLJ Raków Częstochowa - Gwarek Zabrze.

Raków z łatwością pokonał Gwarka Zabrze w meczu Centralnej Ligi Juniorów

Podczas sobotniego meczu (26.09.) pogoda nie dopisała zawodnikom rozgrywającym spotkanie na boisku przy Limanowskiego - tego dnia deszcz zmoczył wszystkich uczestników rozgrywek. Zła aura nie wpłynęła jednak znacząco na postawę zarówno Gwarka, jak i Rakowa. Jednak to gospodarze od pierwszych minut meczu narzucili styl gry stronie przeciwnej.

Pierwsza połowa meczu nie obfitowała w bramki. Jedną udało się zdobyć Rakowowi po znakomitej akcji zawodnika czerwono-niebieskich. Gol padł w 10. minucie spotkania, kiedy do piłki doskoczył Makarski i przebiegł z nią kilkanaście metrów lewym skrzydłem, po czym podał ją w głąb pola karnego, gdzie czekał już Mateusz Niedziałkowski. Napastnik Rakowa od razu oddał strzał w kierunku prawego słupka bramki i tym sposobem zdobył pierwszego gola w tym meczu.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA Z MECZU CLJ U17 RAKÓW CZĘSTOCHOWA - GWAREK ZABRZE

Po przerwie na boisku doszło do kilku zmian w składzie Akademii Rakowa. Szansę, żeby powalczyć o kolejne bramki dostali Radosław Bąk, Łukasz Bomba, Bartosz Sitek, czy Mateusz Szafran. Gospodarze dość szybko postarali się o kolejne celne trafienia do siatki przeciwników. W 58 minucie ponownie gola strzelił Mateusz Niedziałkowski, a dwie minuty później Bartosz Sitek, który dopiero wszedł na boisko.

Kwadrans przed końcem regulaminowego czasu gry w polu karnym drużyny z Zabrza faulowany został Mateusz Szafran z Rakowa. Sędzia podyktował wtedy rzut karny. W 76. minucie Radosław Bąk z Rakowa wykorzystał szansę i zdobył bramkę dla swojej drużyny. Ostatnią, piątą bramkę meczu, strzelił ponownie Mateusz Niedziałkowski.

Ostatecznie Raków pokonał Gwarka 5:0. W kolejnym meczu podopieczni trenera Sebastiana Rybaka zmierzą się z Ruchem Chorzów. Spotkanie odbędzie się 3 października o godzinie 11 na boisku przy ulicy Limanowskiego 83.

- Mecz był pod naszą kontrolą. Mieliśmy swoje założenia, które wykonaliśmy. Trzeba sobie szczerze powiedzieć, że przeciwnik nie był zbyt wymagający i daliśmy sobie z nim radę. Skończyło się wysokim wynikiem, bo cały czas graliśmy na dużej intensywności i byliśmy pazerni na gole. Na pewno też chcieliśmy pokazać, że wysoka porażka z Górnikiem była wypadkiem przy pracy i może być tylko lepiej – powiedział po meczu Kamil Waryś, kapitan drużyny U17 Akademii Rakowa.

Raków w Centralnej Lidze Juniorów

Przypomnijmy, że od wiosennego sezonu wśród beniaminków rozgrywek Centralnej Ligi Juniorów do lat siedemnastu pojawił się właśnie Raków Częstochowa U17. Częstochowianie awansowali po zwycięskim dwumeczu 5:1 Stilon Gorzów Wielkopolski i rozpoczęli sezon na centralnym szczeblu juniorskich rozgrywek.

Jak zapewniają szkoleniowcy Rakowa, juniorzy są na wyższym poziomie niż było to dwa lata temu. Tym bardziej, że duże grono zawodników tego rocznika gra w starszych kategoriach. Sześciu zawodników systematycznie jest poza tym zespołem albo grają w czwartej lidze, albo w pierwszym zespole, czy w juniorach starszych. Siła tej grupy jest odpowiednia, by rywalizować na poziomie centralnym i jak pokazał sobotni mecz, nie obawiać się innych drużyn.

Akademia Raków - Gwarek Zabrze 5:0 (1:0)

Bramki 1:0 Mateusz Niedziałkowski (10), 2:0 Mateusz Niedziałkowski (59), 3:0 Bartosz Sitek (60), 4:0 Radosław Bąk (76), 5:0 Mateusz Niedziałkowski (82).

Raków Noweta (46. Bomba) - Górecki, Krajewski, Waryś (60. Szafran), Niedziałkowski, Dylikowski, Sławuta (63. Trzepizur), Długosz (46. Bąk), Makarski (67. Kucharczyk), Laskowski (46. Sitek), Orzechowski (63. Siuda).

Gwarek Micuła - Domagała, Głąb, Kniejski, Kozma, Kulik, Michalski, Migdalski, Rusin, Suś, Wojtkowiak.