Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Przebudowa skrzyżowania na DW 941 w Ustroniu. Drogowcy zakończyli prace

red.
ZDW Katowice / portalsamorządowy.pl
Przebudowa skrzyżowania drogi wojewódzkiej 941, popularnej „wiślanki”, z ulicami Kozakowicką i Dominikańską w Ustroniu zakończona. Koszt inwestycji, sfinansowanej przez samorząd województwa śląskiego, wyniósł 13,7 mln zł – podał Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach.

Przebudowa skrzyżowania na DW 941 w Ustroniu

Marszałek województwa śląskiego Jakub Chełstowski podkreślił, że przebudowa skrzyżowania w Ustroniu była nie tylko inwestycją poprawiającą jakość infrastruktury, ale przede wszystkim bezpieczeństwo uczestników ruchu. „Na tym odcinku dochodziło do wielu groźnych wypadków. Budowa sygnalizacji świetlnej oraz elementów poprawiających bezpieczeństwo przyczynią się do ograniczenia tych niebezpiecznych zjawisk” – wyjaśnił.

Skrzyżowanie przebudowała firma Strabag Infrastruktura Południe. Umowa z nią została zawarta we wrześniu 2022 roku. Jej wartość to 13,7 mln zł brutto. W całości została sfinansowana z budżetu samorządu województwa śląskiego.

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach podał, że inwestycja polegała na przebudowie odcinków dróg - wojewódzkiej 941 oraz powiatowych ulic Kozakowickiej i Dominikańskiej, wykonaniu elementów poprawiających bezpieczeństwo ruchu drogowego, budowie chodników w obszarze skrzyżowania, a także między innymi przebudowie istniejących zjazdów indywidualnych i publicznych oraz odwodnieniu. Ustawiona została sygnalizacja świetlna.

ZDW podało, że konstrukcja drogi została wykonana z wykorzystaniem najnowszych technologii. Warstwy bitumiczne wykonano z asfaltów wysokomodyfikowanych. Przewidywana trwałość dróg przebudowywanych i budowanych wynosi 50 lat. Oznacza to, że w tym czasie nie będzie konieczności ich gruntownej przebudowy.

Droga 941 jest kontynuacją krajowej 81. Łączą się one w podskoczowskich Harbutowicach. Tym szlakiem można dojechać z Górnego Śląska do turystycznych miejscowości w Beskidzie Śląskim. (PAP)

Autor: Marek Szafrański

szf/ pat/

od 7 lat
Wideo

iPolitycznie - Przemysław Czarnek

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na cieszyn.naszemiasto.pl Nasze Miasto