Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Problemy na ul. Zamkowej w Cieszynie. Budowa Transgranicznego Centrum Informacji wstrzymana. Ile to potrwa?

Paweł Ćwikliński
Paweł Ćwikliński
Cieszyn.pl
Na ul. Zamkowej w Cieszynie wstrzymano budowę Transgranicznego Centrum Informacji, kluczowej części projektu tramwajowego. W opublikowanej przez miasto informacji przeczytać dowiedzieć się można, że wykonawca przerwał prace. Dalszy los inwestycji pozostaje pod znakiem zapytania.

Miało być centrum, co będzie dalej?

Powstające na ul. Zamkowej (przy Moście Przyjaźni) w Cieszynie Transgraniczne Centrum Informacji ma być, w założeniu, jedną z najważniejszych części realizowanego na terenie miasta projektu związanego z tramwajami, czyli „Szlakiem Cieszyńskiego Tramwaju - rozwój transgranicznej turystyki". To ważny dla historii miasta środek transportu, dlatego też miasto pokłada duże nadzieje w tej inwestycji. Niestety, od pewnego czasu budowa obiektu w ogóle nie postępuje. Co jest przyczyną takiej sytuacji?

Jak podaje miasto w opublikowanej niedawno informacji, wykonawca odstąpił od kontynuacji prac:

Bezpośrednim powodem tej trudnej decyzji było przerwanie prac przez wykonawcę, pomimo wezwań do kontynuowania robót. Co warto podkreślić, miało na to wpływ także wcześniejsze za mało efektywne realizowanie robót.

Firma Intravi, która podjęła się wykonania budynku centrum, przerwała prace w zeszłym miesiącu, 18 października 2022. Pomimo otrzymania kilku wezwań od miasta, nie wróciła na miejsce budowy. Ze względu na brak działań ze strony wykonawcy, Cieszyn zmuszony był przerwać współpracę.

Co dalej z budową na ul. Zamkowej?

Miasto ogłosiło już dalsze postepowanie w sprawie budowy przy Moście Przyjaźni. Pierwszym krokiem będzie inwentaryzacja, która pozwoli oszacować, w jakim stadium rozwoju znajduje się obecnie centrum. Po jej zakończeniu, rozpocznie się proces wyboru nowego wykonawcy. Założenie pozostaje to samo - projekt „Szlakiem Cieszyńskiego Tramwaju - rozwój transgranicznej turystyki" ma zostać ukończony na czas.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak globalne ocieplenie zmienia wakacyjne trendy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na cieszyn.naszemiasto.pl Nasze Miasto