Plebiscyt: Wybieramy najlepszych sportowców, trenerów i drużyny mijającego roku

AJD
Maja Chwalińska, tenisistka BKT Advantage Bielsko-Biała, dostała się do wojewódzkiego etapu plebiscytu ARC
Dobiegło końca głosowanie w plebiscycie Sportowiec Roku. Część sportowców związanych z naszym regionem dostała się do dalszego, wojewódzkiego etapu plebiscytu. Najwięcej głosów otrzymali sportowcy z Bielska-Białej.

W kategorii Młodzieżowy Sportowiec Roku wygrała Maja Chwalińska, tenisistka BKT Advantage Bielsko-Biała, która w minionym roku sięgnęła po drużynowe mistrzostwo świata do lat 16 w Budapeszcie i świetnie spisywała się w turniejach indywidualnych.

Drugie miejsce w Bielsku-Białej zajął Marcin Kubica, lekkoatleta KS Sprint Bielsko-Biała, a trzecie Michał Kałuża, bramkarz BTS Rekord Bielsko-Biała.

W kategorii Animator Sportu Młodzieżowego zwyciężył Leszek Stebnicki, instruktor ratownictwa, ratownik WOPR, organizator zawodów pływackich dla dzieci, współorganizator trasy narciarstwa biegowego Odlo w bielskich Aleksandrowicach.

Młodzieżową Drużyną Roku 2016 została z kolei dziewczęca ekipa BTS Rekord Bielsko-Biała, która w 2016 roku zdobyła mistrzostwo Polski U-18.

Trenerem Roku 2016 został bezdyskusyjnie Maciej Kozik, szkoleniowiec Kuloodpornych Bielsko-Biała, pierwszej drużyny amp futbolu w województwie śląskim. Drugie miejsce zajął Andrzej Szłapa, trener BTS Rekord Bielsko-Biała, który doprowadził zespół do brązowego medalu mistrzostw Polski.

Laureaci eliminacji miejskich trafili już do finału wojewódzkiego, w którym głosować będziemy od dziś do 27 stycznia 2017 roku. 31 stycznia w siedzibie DZ odbędzie się posiedzenie Kapituły Plebiscytu, która zatwierdzi wyniki głosowania. Ten etap głosowania odbywa się nie tylko na SMS-y, ale też na kliki na dziennikzachodni.pl i za pośrednictwem Facebooka. Wszyscy bielscy finaliści są zaproszeni na galę 8 lutego w hali katowickiego AWF-u.