Pęd Pretorians Skoczów do fazy play-pff

KAK
W ostatnim meczu 11. Rundy drugoligowych zmagań futbolu amerykańskiego Pretorians Skoczów gościli u Majster-Pol Brabcos Sucha Beskidzka i zdominowali boisko wygrywając 34:7. Tym samym zapewnili sobie awans do fazy play-off.

Choć to gospodarze uznawani byli za faworytów spotkania to podczas meczu lepsza okazała się drużyna spod Kaplicówki. - W pierwszej połowie Broncos dotrzymywali nam kroku. W drugiej połowie efektywnie zdobywaliśmy jardy. Wywalczyliśmy już wejście do fazy play-off, ale bardzo zależy nam na zajęciu najwyższego miejsca i zagraniu meczu u siebie. Dlatego kolejne zwycięstwo jest dla nas bardzo ważne i nie odpuszczamy. Wiemy, że będzie to ciężki mecz - skomentował Łukasz Stępień, prezes Pretorians Skoczów.

Drużyna ze Skoczowa umocniła się na drugim miejscu w Grupie Południe PLFA II. Do tej pory rozegrali pięć spotkań, przegrali na wyjeździe w Częstochowie z liderem grupy. Do końca sezonu zasadniczego został jeden mecz, który odbędzie się za miesiąc w Rybniku.