18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Panele bezklejowe - sposób na szybką podłogę

MU
Polskapresse
Kiedyś budowało się, a nawet remontowało domy i mieszkania latami. Dziś na rynku są takie materiały, że poważne roboty budowlane - jak na przykład wymiana podłogi - nie zabierają zbyt wiele czasu. Założenie bezklejowych paneli podłogowych, łączonych na zatrzask, tzw. "click", to kilka godzin roboty. Przedstawiamy więc kilka wskazówek, jak szybko i bez wielkich wydatków odnowić podłogi w mieszkaniu.

Panele mogą być montowane tylko wewnątrz budynków, w suchych pomieszczeniach. Minimalny czas, jaki musi upłynąć od momentu wylania posadzki betonowej do momentu układania podłogi to ok. 4 tygodnie (pod warunkiem, że pomieszczenie jest ogrzewane i wietrzone). Podłogi należy układać prostopadle do okna (kierunek dłuższych boków paneli musi być zgodny z kierunkiem padania naturalnego światła), tak aby zniwelować punkty załamania światła.

Czytaj także: Zalety drewnianej podłogi

Są dwa sposoby montażu paneli: na klej i bezklejowy na "click". W pierwszym przypadku klej należy nakładać na całej długości górnej krawędzi wpustu (nie punktowo!). Dlatego ważne jest, by podczas dociskania paneli klej wypłynął na całej długości desek. Jeżeli naniesiemy prawidłową ilość kleju, łączenie powinno przebiegać lekko - bez niepotrzebnego dobijania, które zawsze niszczy brzegi paneli czego następstwem jest rozwarstwienie struktury paneli. Podczas montażu należy na bieżąco usuwać wypływający na powierzchnię klej wilgotną, a następnie suchą szmatką.

Jeżeli po sklejeniu paneli pozostały jakieś plamy, można się ich pozbyć stosując specjalny środek do usuwania kleju. Poza tym, że skleja poszczególne deski, pełni on także funkcję uszczelniającą - uniemożliwia przesiąkanie wody pomiędzy poszczególnymi panelami.

Montaż podłogi bez kleju jest niezwykle łatwy i szybki. Nie potrzeba ani specjalnych narzędzi (np. pasów ściągających), ani użycia dużej siły w celu dobrego ściśnięcia poszczególnych desek.

Zobacz też: Podłoga z korka w łazience? Jak najbardziej tak!

Układanie polega na tym, że jeden panel "wchodzi" w drugi i po lekkim przechyleniu zatrzaskuje się. Po ułożeniu tych paneli podłoga od razu nadaje się do użytku, podczas gdy przy panelach klejonych trzeba czekać do pełnego wyschnięcia kleju.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Krokusy w Tatrach. W tym roku bardzo szybko

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dolnoslaskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto