Kacper Sztuka z kolejnym sukcesem. Młody Cieszynianin wygrał drugi wyścig Formuły 4 w tym sezonie

Paweł Ćwikliński
Kacper Sztuka Racing
Kacper Sztuka triumfuje po raz drugi w tym sezonie! W zeszły weekend młody kierowca Formuły 4 zwyciężył na torze Red Bull Ring w Austrii. To kolejny sukces po pierwszym miejscu na włoskim torze w Imoli, które pochodzący z Cieszyna 16-latek zdobył kilka miesięcy temu.

Kacper Sztuka po raz kolejny na szczycie podium w tym sezonie! Pochodzący z Cieszyna kierowca Formuły 4, powtórzył swój wyczyn sprzed kilku miesięcy, kiedy to zapisał się w historii jako pierwszy zwycięski Polak w tym formacie wyścigów. Wtedy pierwsze miejsce udało mu się zdobyć we Włoszech, teraz sukces odniósł w Austrii.

Odbywająca się w zeszły weekend seria wyścigów musiała zostać podzielona na cztery wyścigi, z racji na dużą ilość uczestników. 16-letniemu kierowcy wiodło się dobrze w czasie kwalifikacji - dwa razy stanął na podium. Dopiero jednak w czasie mającego miejsce 11 września 2022 wyścigu na Red Bull Ring pokazał, na co naprawdę go stać. Start miał niełatwy, ale dzięki umiejętnej jeździe zdołał nadrobić trasę i przegonić rywali.

Drugie zwycięstwo w tym sezonie to sygnał, że w tym zawodniku drzemie naprawdę sporo potencjału. Ambitny Kacper nie zamierza się zatrzymywać - obrał sobie za cel dotarcie do Formuły 1 w ciągu pięciu lat.