Idealny telefon dla dziecka za 500, 1000 i 1500 zł — dowiedz się, czego Twoje dziecko tak naprawdę potrzebuje

Materiał informacyjny Komputronik
Udostępnij:
Telefon w dłoniach dziecka może być źródłem wiedzy, kontaktu z rodziną i przyjaciółmi, albumem ze zdjęciami i gwarancją bezpieczeństwa, kiedy nasze dziecko zaczyna samodzielnie wychodzić z domu. To od nas — rodziców zależy, w jaki sposób nasze dziecko będzie używać telefonu. Aby jednak miało możliwość korzystania z niego w jak najlepszy sposób, telefon powinien być dostosowany do potrzeb i wieku naszych dzieci.

Telefon dla dziecka — dlaczego warto dopasować go do wieku?

Telefon dla dziecka to pojęcie bardzo pojemne. Dzieci w różnym wieku mają zupełnie inne potrzeby, ale też umiejętności. Często na pierwszy telefon dla dziecka decydujemy się, kiedy nasza pociecha ma zaledwie 6 czy 7 lat. Nic dziwnego. Dzięki temu ma kontakt z dziadkami, przyjaciółmi i nami. Telefon dla dziecka to również narzędzie rozrywki. Niezliczona ilość gier, edukacyjnych aplikacji, a także możliwość oglądania bajek przemawiają za tym, aby nie zwlekać z zakupem. Czy jednak 6-latek powinien dostać najnowszy flagowy model? Czy wykorzysta jego potencjał i w końcu, czy nie kładziemy na nim zbyt dużej odpowiedzialności za posiadany sprzęt?

Kiedy szukamy telefonu dla pierwszoklasisty, postawmy przede wszystkim na proste rozwiązania. Telefon powinien być intuicyjny i posiadać raczej takie parametry, jakie nasza pociecha jest w stanie wykorzystać. Nie zapominajmy również o jej upodobaniach. Jeżeli rośnie nam w domu mały fotograf, warto postawić na model z lepszym aparatem. Jeżeli jednak damy mu w ręce model za kilka tysięcy, dziecko może czuć się przytłoczone odpowiedzialnością.

Z wiekiem potrzeby dziecka rosną: gry, które lubi są coraz bardziej zaawansowane. Filmy, które ogląda, mają coraz więcej efektów wymagających dobrych parametrów wyświetlacza. Z czasem ilość przechowywanych aplikacji, zdjęć i filmów przestanie się mieścić na podstawowej pamięci. To również moment, kiedy można dać dziecku większą odpowiedzialność za posiadany sprzęt i powierzyć mu droższy model telefonu.

Kontrola rodzicielska — kiedy warto ją stosować?

Stara zasada mówi: ufaj, ale sprawdzaj. To, że wierzymy naszemu dziecku, wyrabiamy w nim nawyki samodzielnego ponoszenia konsekwencji za własne postępowanie i doceniamy to, jaką odpowiedzialnością się wykazuje, nie oznacza, że możemy zostawić go sam na sam z dynamicznie zmieniającą się technologią.

Szczególnie młodsze dzieci mogą mieć problem z rozpoznaniem zagrożeń, które przynosi im współczesny świat. Telefon w rękach dziecka może być edukacyjnym centrum rozrywki, ale także światem pełnym niebezpieczeństw. Na szczęście technologia przynosi nam coś więcej niż zagrożenia. Przynosi nam możliwość mądrej i subtelnej kontroli rodzicielskiej.

Cyberprzemocy doświadcza coraz więcej dzieci. Wg. Badania EU Kids online 2020 polskie dzieci najczęściej, w porównaniu z innymi krajami europejskimi, wskazują, że spotkały się w sieci z mową nienawiści (48%). To samo badanie mówi również o tym, że liczba dzieci, które doświadczyły cyberprzemocy wciąż rośnie. To właśnie dlatego kontrola rodzicielska jest tak bardzo ważna. Dzięki niej możemy śledzić to, w jaki sposób dziecko komunikuje się ze swoimi znajomymi, kogo poznaje, jakie odwiedza strony i czy treści, które do niego trafiają są odpowiednie.

Kontrola rodzicielska obejmuje również to, co nasze dziecko robi offline. Dzięki odpowiednim aplikacjom możemy sprawdzić, gdzie przebywa zawsze wtedy, kiedy ma telefon ze sobą. Nie tylko sprawdzimy, czy jest z nami szczere, ale też czy nie jest w niebezpieczeństwie. Kontrola rodzicielska daje nam możliwość ustawienia alarmu, jeżeli nasze dziecko opuści umówiony obszar.
Odpowiednie oprogramowanie może uchronić dzieci przed uzależnieniem od telefonu. Większość takich aplikacji pozwala monitorować czas, który dziecko spędza z telefonem oraz wyznaczać granice ustawiając limit i ramy godzinowe.

Warto pamiętać o możliwości skorzystania z usług zdalnego informatyka, czyli opcji helpdesk , który w razie potrzeby pomoże ustawić odpowiednie zabezpieczenia.

Telefony dla dziecka do 500 zł

Większości najmłodszych dzieci wystarczy podstawowy model telefonu. Jest w czym wybierać, bo telefon do 500 zł zazwyczaj posiada wszystkie podstawowe parametry takie jak: wbudowany aparat, dotykowy wyświetlacz, możliwość ściągania aplikacji i gier, a także słuchania muzyki czy oglądania filmów. Idealną marką dla dzieci jest Xiaomi. Telefony tego producenta charakteryzują się wysokimi parametrami w stosunkowo niskiej cenie, dzięki czemu nie będziemy drżeć za każdym razem, kiedy maluch bierze telefon do rąk.

Jedną z ciekawszych propozycji jest Xiaomi Redmi 9C dostępny w 3 kolorach: pomarańczowym, niebieskim i szarym. To idealny telefon dla dziecka, które lubi oglądać bajki i grać, głównie z powodu swojego dużego 6,5-calowego ekranu HD+.

Stosunkowo szybki procesor udźwignie podstawowe gry i zapewni płynne działanie urządzenia. To również telefon, który będzie rósł z naszym dzieckiem. Wbudowane 32GB pamięci możemy rozbudować o kartę microSD, co sprawi, że smartfon pomieści jeszcze więcej aplikacji, zdjęć i filmów.

Warto również wspomnieć o czytniku linii papilarnych, pojemnej baterii (5000mAh) z opcją szybkiego ładowania oraz 4 aparatach: podstawowym z matrycą 13 Mpix, 2 Mpix do fotografii macro i 2Mpx do pomiaru głębi ostrości. Aparat fotograficzny z przodu ma 5 Mpix i w zupełności wystarczy do robienia pierwszych selfie oraz do rozmów video z najbliższymi.

Telefon dla dziecka do 1000 zł

Starsze dziecko z pewnością doceni wyższe parametry telefonu. W przedziale cenowym do 1000 zł mamy już w czym wybierać i bez problemu znajdziemy smartfon ze zdecydowanie lepszym aparatem, większą pojemnością i szybkim procesorem, który pozwoli grać w zaawansowane gry. Doskonałym przykładem telefonu dla dziecka do 1000 zł jest Samsung Galaxy A22, z 4GB pamięci RAM, 8-rdzeniowym procesorem oraz pojemnością 64GB.

Samsung Galaxy A22 oferuje również 4 tylne aparaty, z czego główny ma aż 49Mpix, a przedni 13Mpix. Wykonane zdjęcia i filmy obejrzymy na wyświetlaczu Infinity-V Display 6,6 cala o rozdzielczość Full HD+. W tym momencie warto wspomnieć również o funkcji Real Smooth, dzięki której obraz będzie działał płynnie.

Starsze dzieci przywiązują również dużą wagę do samego wyglądu telefonu. Design Samsunga Galaxy A22 jest zarówno minimalistyczny, jak i elegancki, a co najważniejsze nasza pociecha może wybrać jeden z 3 kolorów: fioletowy, biały lub czarny.
To wszystko sprawia, że klienci sklepu Komputronik oceniają go na 5/5, więc wybór takiego telefonu dla dziecka z pewnością powinien sprawić mu dużą przyjemność.

Telefon dla dziecka do 1500 zł

Telefon dla nastolatka to duże wyzwanie dla rodziców. Powinien posiadać szereg funkcji, które spełnią wymagania zaawansowanych gier, uniosą dużą liczbę aplikacji, ale też pozwolą korzystać z nowinek technologicznych.

Szukając telefonu dla nastolatka, pomyślmy już o tym, aby obsługiwał internet w 5G, miał funkcje pozwalające na płacenie nim w sklepie (większość nastolatków ma już własne konta i chce mieć możliwość traktowania telefonu jak portfela, co pozwala na lepsze kontrolowanie wydatków), robił zaawansowane zdjęcia i był zdecydowanie ciekawie opakowany.

To wszystko dostaniemy, wybierając telefon realme 7. To prawdziwa petarda w tym przedziale cenowym. 128GB pomieści wymagające gry mobilne oraz setki zdjęć robionych codziennie przez nastolatków. 8 rdzeniowy procesor wspiera 6GB pamięci RAM, co sprawia, że telefon pracuje bardzo płynnie.

Również wizualnie realme 7 zapowiada się bardzo dobrze - szczególnie w wersji niebieskiej. Wygląd sprawia wrażenie telefonu z pułki premium, co na pewno doceni każdy modny nastolatek. Tak samo jak duży wyświetlacz Full HD+ i subtelnie ukryty w nim przedni aparat oraz to, że ten umieszczony z tyłu (48Mpix) nakręci filmy w rozdzielczości 4K.

Telefon dla dziecka — chroń ekran przed kreatywną zabawą

Telefon dla dziecka powinien być również odpowiednio zabezpieczony. Pamiętajmy, że będzie używany podczas zabawy, przenoszony w kieszeni lub na dnie plecaka oraz będzie towarzyszył naszemu dziecku w wielu przygodach. To sprawia, że telefon dla dziecka jest narażony na otarcia, uderzenia i upadki. Ważne, aby bezpośrednio przy zakupie wyposażyć go w odpowiednią ochronę. Taką możliwość dają nam usługi dostępne w salonach stacjonarnych Komputronik.

Odpowiednia ochrona ekranu, to również precyzyjny montaż, dlatego powinniśmy taką usługę powierzyć specjaliście. Tylko wtedy mamy gwarancję, że ochrona będzie skuteczna. Komputronik oferuje nam montaż szybki ochronnej montaż szybki ochronnej w 3 wariantach: podstawowym (AntiCRASH), matowym (AntiCRASH Matt) oraz ClearCARBON, który nie tylko dostarcza wyjątkowych wrażeń wizualnych, ale również sprawia, że szybka jest odporna na zarysowania i łatwiejsza do wyczyszczenia. Mamy również możliwość zabezpieczenia tyłu telefonu.

Kupując telefon dla dziecka, powinniśmy również pomyśleć o dodatkowym ubezpieczeniu. Dzięki temu sprzęt będziemy mogli bezpłatnie naprawić nawet do 5 lat, a najwyższy pakiet ubezpieczenia obejmuje zarówno awarię sprzętu, jak i uszkodzenia powypadkowe. Dokładna cena zależna jest od modelu telefonu i poznamy ją bezpośrednio w salonie Komputronik.

Materiał oryginalny: Idealny telefon dla dziecka za 500, 1000 i 1500 zł — dowiedz się, czego Twoje dziecko tak naprawdę potrzebuje - Polska Times

Dodaj ogłoszenie