Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Cieszyn: zaczyna się rewitalizacja ul. Głębokiej. Miasto zyska ładny deptak

Łukasz Klimaniec
Łukasz Klimaniec
Po rewitalizacji ul. Głęboka, ale także Zamkowa i Rynek, staną się atrakcyjniejsze. Umowa na przebudowę ul. Głębokiej została podpisana. Przesuwaj gestem lub za pomocą strzałki, by zobaczyć kolejne zdjęcie
Po rewitalizacji ul. Głęboka, ale także Zamkowa i Rynek, staną się atrakcyjniejsze. Umowa na przebudowę ul. Głębokiej została podpisana. Przesuwaj gestem lub za pomocą strzałki, by zobaczyć kolejne zdjęcie materiały UM Cieszyn
Rozpoczyna się rewitalizacja ulicy Głębokiej w Cieszynie - miasto podpisało umowę z wykonawcą. Jest nim spółka Polskie Surowce Skalne Sp. z o.o. Grupa Budowlana. Po remoncie ul. Głębokiej Cieszyn zyska efektowny deptak. A to tylko jedna z kilku efektownych zmian.

Ulica Głęboka w Cieszynie ma być deptakiem z prawdziwego zdarzenia. Z nową nawierzchnią, zniwelowanymi murkami (by ułatwić dojście do sklepów), bez barier architektonicznych za to z elementami małej architektury i zieleni, bez samochodów, ale z pierwszeństwem ruchu pieszych ma nawiązać do popularnych deptaków, na których w innych miastach koncentruje się życie rozrywko-wo-handlowo-usługowe.

To główne założenia, które przyświecają przebudowie ulicy Głębokiej w ramach projektu „Szlakiem cieszyńskiego tramwaju”. Miasto właśnie zawarło umowę z wykonawca jej rewitalizacji - spółką Polskie Surowce Skalne Sp. z o.o. Grupa Budowlana.

- Aktualnie firma finalizuje formalności związane z rozpoczęciem robót, w tym związane z ochroną zabytków - informuje Gabriela Staszkiewicz, burmistrz Cieszyna.

Harmonogram prac zaproponowany zostanie początkiem sierpnia. Wtedy też zaplanowano spotkanie z mieszkańcami i przedsiębiorcami , aby omówić szczegóły. Remont ul. Głębokiej budzi bowiem w mieście sporo emocji, głównie wśród przedsiębiorców, którzy przy tej ulicy prowadzą swoje biznesy - sklepy i punkty handlowo-usługowe oraz gastronomiczne.

Jak informują w cieszyńskim Ratuszu, początek prac zaplanowany jest po sezonie wakacyjnym, początkiem września, a ich zakończenie przed rozpoczęciem sezonu letniego w 2021 roku.

Projekt „Szlakiem Cieszyńskiego Tramwaju - rozwój trans-granicznej turystyki” jest realizowany w ramach współpracy z Czeskim Cieszynem. Celem jest stworzenie nowego produktu turystycznego, który podniesie atrakcyjność miasta.

Dlatego poza ul. Głęboką, przebudowa obejmie też ul. Zamkową, gdzie znajdzie się transgraniczne centrum informacji, a budynek dawnej strażnicy zostanie tak zniwelowany, by odsłonić więcej Wzgórza Zamkowego. Co więcej, na dachu dawnej strażnicy będzie taras, a poniżej budynku stanie replika tramwaju.

Zmiany dotkną też cieszyński Rynek, który zyska nowy, bardziej uporządkowany wygląd - ujednolicone zadaszenia ogródków piwnych, ruch samochodowy ograniczony do pojazdów z zaopatrzeniem, gustowne ławki, elementy zieleni w donicach, podświetlona fontanna - nadadzą miejscu nowy blask.

Na przebudowę ul. Głębokiej zostało przeznaczonych 5 mln zł.

od 7 lat
Wideo

echodnia Drugi dzień na planie Ojca Mateusza

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na cieszyn.naszemiasto.pl Nasze Miasto