9. Cieszyński Fortuna Bieg - pobiegło ponad tysiąc osób [ZDJĘCIA I WYNIKI]

Andrzej Drobik
9. Cieszyński Fortuna Bieg
9. Cieszyński Fortuna Bieg Andrzej Drobik
10 kilometrów po obu stronach Olzy, w Cieszynie i Czeskim Cieszynie. Biegali wszyscy - od najmłodszych po najstarszych, niektórzy nawet w towarzystwie czworonogów. W tym roku w Cieszyńskim Fortuna Biegu udział wzięło ponad 1200 zawodników.

Kolejny Cieszyński Fortuna Bieg już za nami. Tym razem po obu stronach Olzy dystans 10 kilometrów pokonało ponad 1200 biegaczy. Niekwestionowanym zwycięzcą biegu był Silas Kiprono z Kenii, który dystans Fortuna Biegu pokonał w 30 minut i 46 sekund. Tylko cztery sekundy wolniejszy był jego rodak Henry Kimboi, a na podium stanął także weteran Fortuna Biegu, obywatel Ukrainy Paweł Olijnyk, który przebiegł 10 kilometrów w czasie 31 minut i 8 sekund.

Najlepszym z Polaków okazał się Tomasz Janusz, który bieg ukończył z czasem 33 minuty i 47 sekundy, zajmując 6. miejsce. Dla większości uczestników biegu, czas był tylko pretekstem, do tego, żeby wspólnie pobiec ulicami Cieszyna.

-Oczywiście nie miałem żadnych nadziei na czołowy czas, to że udało mi się zmieścić w czasie mniejszym niż godzina, jest dla mnie dużym sukcesem - mówi Rodosław z Cieszyna, który w Biegu Fortuna pobiegł po raz pierwszy.