Mecz Raków Częstochowa - NS Mura. Porażka mistrza Polski w pierwszym tureckim sparingu

Jacek Sroka
Jacek Sroka
W pierwszym sparingu w Turcji Raków rywalizował z NS Murą
W pierwszym sparingu w Turcji Raków rywalizował z NS Murą fot. Jakub Ziemianin/Rakow.com
W pierwszym meczu kontrolnym na zgrupowaniu w Turcji rozegranym 24 stycznia Raków Częstochowa przegrał z NS Mura 0:1. W sparingu z szóstą drużyną słoweńskiej ekstraklasy w zespole mistrza Polski zadebiutowało czterech pozyskanych zimą piłkarzy oraz dwóch wychowanków Akademii Rakowa.

Raków - NS Mura: Porażka mistrza Polski w pierwszym tureckim sparingu

Piłkarze Rakowa od soboty przebywają na zgrupowaniu w Belek, a w środowe południe rozegrali w Belek pierwszy sparing. Częstochowianie przegrali ze słoweńskim zespołem NS Mura.

W drużynie mistrza Polski w pierwszym w tym roku meczu kontrolnym zadebiutowali pozyskani zimą zawodnicy. Węgier Peter Barath, Chorwat Matej Rodin i Jakub Myszor grali od początku meczu, a Kacper Masiak pojawił się na murawie w końcówce spotkania. W II połowie szansę pokazania się dostali także młodzi wychowankowie Akademii Rakowa Tobiasz Mras i Max Pawłowski.

Ze względu na problemy wizowe dopiero w środę po południu na obóz dojedzie Kenijczyk Erick Otieno i od czwartku zacznie trenować w drużyną. W nocy z piątku na sobotę do Turcji dotrze Ivi Lopez i rozpocznie ćwiczenia z drużyną po ciężkiej kontuzji.

W spotkaniu z szóstą drużyną słoweńskiej ekstraklasy jedyny gol padł po godzinie gry. Po stracie piłki przez częstochowian na swojej połowie z 14 m w okienko przymierzył młody angielski pomocnik Ben Cottrel zaskakując stojącego w bramce "Medalików" Kacpra Bieszczada.

Raków miał swoje okazje do zdobycia gola, ale uderzenie Jeana Carlosa z dystansu był minimalnie niecelne, a Gustav Berggren przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem. W końcówce Barathowi zabrakło odrobiny szczęścia, bo po strzale Węgra piłka wylądowała na poprzeczce bramki Słoweńców.

Częstochowianie będą przebywać w Belek do 3 lutego. W planie mają jeszcze trzy mecze kontrolne. Ich najbliższym rywalem w Turcji będzie w sobotę aktualny wicelider bułgarskiej ekstraklasy i uczestnik Ligi Konferencji Europy Łudogorec Razgrad.

Raków Częstochowa - NS Mura 0:1 (0:0)

Bramka0:1 Ben Cottrel (59)

Raków I połowa: Bieszczad - Tudor, Rodin, Baráth - Myszor, Koczerhin, Nowak, Kittel, Cebula, Plavšić - Zwoliński.
II połowa: Bieszczad - Racovițan, Kovačević, Svárnas - Myszor, Tudor (69. Baráth), Jean Carlos (83. Pawłowski), Berggren, Myszor (69. Mras, 85. Masiak), Drachal, Yeboah - Crnac