Trzech strażaków zostało rannych, gdy wóz strażacki wpadł w poślizg i wylądował na dachu w rowie. Na drodze z Ustronia do Wisły są utrudnienia w ruchu. Droga zostanie zamknięta, gdy wóz będzie wyciągany z rowu.

Do zdarzenia doszło dziś około godz. 8.00. Strażacy z Ustronia zostali wezwani do wypadku w Wiśle, gdzie auto osobowe wjechało do rowu i konieczna była pomoc specjalistycznego sprzętu. Gdy ratownicy spieszyli z pomocą sami wpadli w poślizg.

- Doszło do niekontrolowanego poślizgu samochodu. Wóz obróciło i wpadł do rowu lądując kołami do góry - mówi młodszy brygadier Damian Legierski z jednostki Państwowej Straży Pożarnej w Ustroniu.

W wyniku wypadku trzech strażaków zostało lekko rannych. - Zostali przewiezieni do szpitala. Mamy informacje, że nie stało się im nic złego, ale na szczegóły musimy poczekać - dodaje Legierski.

Z powodu wypadku ruch na drodze z Ustronia Polany do Wisły (na wysokości przejazdy kolejowego) odbywa się jednym pasem. Gdy przyjedzie ciężki sprzęt, by wyciągnąć samochód strażacki z rowu droga zostanie zamknięta na czas akcji.

Komentarze (6)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

kierowca - ratownik (gość)

normalny kierowco..... jesteś kretynem tyle ci powiem !!! mam nadzieje ż kiedy bedziesz potrzebował pomocy strażaków to własnie wtedy nie bedą sie spieszyć i pojada "ostrożnie" bo przeciez gadać to potrafią....

emilek (gość)

gdy jedzie za szybko ponosi kare sam,a strazacy i policja karze to placic podatnikom.Gadac o ostroznosci to potrafia i zapominaja ze ich to tez obowiazuje.A tu jeszcze nieudany zakup wywrotnych aut.Ale Polak potrafi i jest zawsze w koncu madry po szkodzie.