Szpital Śląski w Cieszynie ma nowoczesny oddział neurologiczny

Jeden z najnowocześniejszych oddziałów neurologicznych na południu Polski otwarty został w Szpitalu Śląskim w Cieszynie.

Oddział neurologiczny w Cieszynie jest jednym z najnowocześniejszych na Śląsku
Masz zdjęcie do tego tematu? Wyślij

Oddział neurologiczny w Cieszynie jest jednym z najnowocześniejszych na Śląsku (© Fot. arc )

- Jeśli osoba, która dozna udaru trafi do nas do trzech godzin od tego momentu, ma szansę nie mieć żadnych powikłań, czyli niedowładów. To bardzo ważna informacja dla mieszkańców tego regionu - mówi Anna Bednarska-Czerwińska, dyrektorka szpitala.

Oddział został faktycznie przeniesiony z pobliskiego pawilonu do centralnego budynku, w którym osoby po udarze mózgu mogą liczyć na profesjonalną opiekę oraz leczenie przy użyciu nowoczesnego sprzętu, a także rehabilitację.

Na oddziale neurologicznym znalazł się liczący 12 łóżek oddział udarowy. Są miejsca wczesnej rehabilitacji, które obsługuje czterech rehabilitantów. Jest także sala do ćwiczeń rehabilitacyjnych. Są także trzy pracownie diagnostyczne - EEG, UDP oraz EMG.

Na oddział neurologii w Szpitalu Śląskim trafia miesięcznie ok. 20-30 osób 20-30 przypadków miesięcznie. W większości to osoby po 70. roku życia. Nie brakuje jednak ludzi w wieku 40-55 lat.

- W szpitalu rodzimy się i coraz częściej też umieramy. Obowiązkiem samorządów jest stworzenie pacjentom godnych warunków - przyznaje starosta cieszyński Czesław Gluza. W ostatnich kilku latach na rzecz Szpitala Śląskiego cieszyńskie starostwo zdobył ok. 45 mln złotych. W ostatnich dniach powiat podpisał kolejną umowę na dofinansowanie ze środków unijnych. Tym razem zdobył ok. 6 mln złotych, za które zostanie urządzony nowoczesny blok operacyjny wraz z zapleczem diagnostycznym.

∨ Czytaj dalej

Komentarze (0)

avatar

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

Wybierz kategorię