Szpital Śląski w Cieszynie

Szpital Śląski w Cieszynie przeprowadził operację zespolenia podudzia u 10-letniego chłopca. (© Fot. Materiały prasowe szpitala)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Szpital Śląski w Cieszynie: lekarze oddziału chirurgii dziecięcej wykonali skomplikowaną operację zespolenia podudzia u 10-letniego Denisa. Zabieg powiódł się i jest szansa, że chłopczyk będzie chodził.

- Denis jest wychowankiem Domu Pomocy Społecznej w Strumieniu prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr Szkolnych de Notre Dame. Od urodzenia cierpi na wrodzone złamanie podudzia. Przeprowadzony w Szpitalu Śląskim zabieg sprawił, że jest szansa, iż chłopak wkrótce odstawi wózek inwalidzki i będzie normalnie chodził - informuje Dariusz Babiak, rzecznik prasowy Szpitala Śląskiego w Cieszynie.

Podczas zabiegu zastosowano zewnętrzne zespolenie kości, które w przyszłości umożliwi wydłużanie się krótszej teraz kończyny. To był pierwszy tego typu zabieg, jaki wykonano w Szpitalu Śląskim w Cieszynie. Operacja była zaś możliwa dzięki Fundacji Ochrony Zdrowia i Pomocy Społecznej w Jastrzębiu Zdroju, która przekazała ponad 40 tys. zł na zakup sprzętu wykorzystywanego w oddziale chirurgii dziecięcej Szpitala Śląskiego w Cieszynie.

Edward Herban, prezes fundacji, odwiedził cieszyński szpital. Jego wizyta była okazją dla chorego Denisa i dyrekcji szpitala do podziękowań za wsparcie finansowe, dzięki któremu mógł być przeprowadzony zabieg umożliwiający powrót chłopca do zdrowia. Przekazany sprzęt będzie służył również innym chorym leczonym w przyszłości.

Ze środków fundacji zakupione zostaną także łóżka dla rodziców przebywających z dziećmi w oddziale. Dzięki tej inwestycji Szpital Śląski w Cieszynie zyska oddział chirurgii dziecięcej, który jako pierwszy w województwie śląskim zapewni rodzicom małych pacjentów łóżko do spania.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!