policja

Poszukiwani listem gończym zostali namierzeni przez cieszyńskich policjantów. (© ARC)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Poszukiwani listem gończym złapani. Poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania 27-latka z Cieszyna złapano na terenie Anglii. Został deportowany do kraju, najbliższe lata spędzi w więzieniu. We wrześniu policjanci z Cieszyna w sumie złapali 10 osób poszukiwanych listami gończymi.

Poszukiwani listem gończym złapani. Policjanci z Zespołu d/s Poszukiwań Wydziału Kryminalnego KPP Cieszyn tylko w samym wrześniu zakończyli 9 postępowań w sprawie osób poszukiwanych listami gończymi. - Jeden poszukiwany został namierzony przez policjantów z wiślańskiego komisariatu. Wśród zatrzymanych znaleźli się dwaj obywatele Czeskiej Republiki. Jeden z nich był poszukiwany przez cieszyński Sąd Rejonowy. Drugiego poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania policjanci przekazali do Zakładu Karnego w Czechach - relacjonuje Rafał Domagała, oficer prasowy z Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie.

Kolejny poszukiwany listem gończym ENA wpadł w Wielkiej Brytanii. Namierzył go tam jeden z policjantów z cieszyńskiej policji pracujących w Zespole Poszukiwań. - Dzięki jego zaangażowaniu i wnikliwie przeprowadzonej pracy operacyjnej mieszkaniec Cieszyna został zatrzymany. 27-latek był poszukiwany trzema listami gończymi od 2007 roku. Na koncie miał m.in. przestępstwa przeciwko mieniu. Policjant przekazał informacje do Wydziału Koordynacji Poszukiwań Międzynarodowych BMWP KGP. Szczegółowe informacje dotyczące miejsca jego pobytu doprowadziły do zatrzymania mężczyzny przez Biuro Interpolu w Manchesterze. Konwojowany samolotem, został przekazany polskim policjantom. Od razu trafił do zakładu karnego, gdzie odbędzie karę więzienia - wyjaśnia Domagała.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!