Jest już nowe prawo jazdy! Trzeba wymienić i zapłacić?

TK

Od poniedziałku, 4 marca 2019, wszyscy kierowcy będą dostawać nowe prawo jazdy z terminem ważności do 15 lat! Z jakimi udogodnieniami wiążą się nowe prawa jazdy i jak wyglądają? Czytaj więcej, kliknij w "zobacz galerię".

Wideo

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

09.03.2019, 02:29

Mam pytanie. Mam bezterpinowe prawo jazdy jeszcze bez unijnych gwiazdek. Nie papierowe tylko wielkosci tych nowych tylko to nie jest plastik tylko takie jakby zalaminowane. Czy powinienem wymienić czy nie ???

07.03.2019, 09:47

nowe prawo jazdy jest ważne 15 lat dowód osobisty 10 lat ale uprawnienia są dalej bez zmian masz bezterminowe to dalej masz bez terminowe sam dokument jest wazny tylko 15 lat

06.03.2019, 11:28

Bezterminowe prawo jazdy trzeba wymienic do ....2033 roku...a te pismaki robia juz afere .Jak ktos ma terminowe to wymienia zgodnie z terminem.Proste,a te palanty strasza jak zwykle.

05.03.2019, 11:40

Typowe pismaki kolorowych pisemek tytulem zainteresuja a w tresci sam shit

05.03.2019, 10:06

Po 1 - "prawo jazdy" się odmienia, więc w liczbie mnogiej są to "prawa jazdy", a pisząc o samym dokumencie należało napisać "są już nowe wzory dokumentu prawa jazdy" bo przecież o tym piszecie szanowna redakcjo,
Po 2 - ja mam bezterminowe i nie zamierzam wymieniać, a skoro nie ma obowiązku wpisywania na dokumencie prawa jazdy adresu, to po prostu nikt nie będzie się umieszczonym tam adresem sugerował podczas kontroli i tyle, a podanie adresu będzie zwykłym oświadczeniem (ustnym), które będzie wiążące.

05.03.2019, 06:54

To nie głupoty to fakt mi wymienili przy okazji wymiany zawodowego prawo jazdy i automatycznie wbili mi na 15 lat na osobowe

04.03.2019, 23:53

Od dziś wydają nowe prawko, ale jeśli już posiadasz to nie musisz wymieniać

04.03.2019, 21:40

co za glupoty, najlepiej zablokowac ta stronka

04.03.2019, 19:18

urząd powinien powiadomić mnie o wymianie a jeżeli cos zmienia nie panikujcie

04.03.2019, 16:08

Brednie

04.03.2019, 13:23

A co to za brednia? Warto wpierw pomyśleć nim się coś powie - a tym bardziej napisze!

Gdy coś jest ważne bezterminowo, to znaczy że jest ważne BEZTERMINOWO!
Czyli "ad mortem defecatam".

04.03.2019, 11:16

Ale wy bzdury piszecie i jeśli ktoś okaże się na tyle naiwny że po przeczytaniu tego zakłamanego artykułu poleci wymienić prawko to powinien was pozwać o zwrot kosztów za wprowadzenie w błąd ....

04.03.2019, 11:16

Wreszcie jakaś dobra zmiana, przy każdej przeprowadzce musiałem wybulić stówkę na nowy dokument! Głupota! Teraz czekam na obiecaną likwidację przymusu wymiany tablic i dowodu przy zakupie auta w innym mieście! To jest dopiero chore! Wydać 180 zł i przesiedzieć cały dzień w poczekalni urzędu tylko po to, by każdy przechodzień i kierowca wiedział, z jakiego przyjechałem miasta! Weżmy miasto A i B, które się nienawidzą, a więc kierowca z rejestracją A po wjechaniu do tego drugiego może się spodziewać porysowanych szyb, zajeżdżania drogi i trąbienia lub urwanego lusterka. Przepis przypisujący auto do powiatu to najgłupsza rzecz, jaką ktokolwiek mógł wymyślić!

04.03.2019, 11:03

Klamstwo-nikt nie musi wymieniać jeśli ma ważne

04.03.2019, 10:53

nie ma sensu kłamać w tekstach, naprawdę, poprawcie to

04.03.2019, 10:51

Tytuł powinien odzwierciedlać felieton! Nie jest tak, bo osoba co to napisała goni tylko za sensacją i zależy mu jedynie na frekwencji na stronie. W moim przypadku, prawo jazdy wymienię za 10 lat! A z tytułu wynika że powinienem go wymienić jak najszybciej!